Płaszcze

Płaszcz to okrycie wierzchnie, które ma pochodzenie militarne. Pierwsze płaszcze powstały przed II wojną światową na zlecenie brytyjskiej armii. Podstawową funkcją tej części garderoby była ochrona przed wiatrem, zimnem i deszczem. Po II Wojnie Światowej, upowszechnił się na tyle aby zaistnieć na stałe w codziennej modzie. Zaczęły go również nosić kobiety, wychodząc już definitywnie poza kanon mody męskiej. Płaszcz damski obecnie stał się ważnym, a wręcz jednym z podstawowych elementów kobiecej garderoby.

Klasyczny i elegancki wełniany płaszcz damski to główny element stylizacji zimowej, jesiennej, wiosennej, a nawet letniej w chłodniejsze dni. Dlatego wybór odpowiedniego modelu jest niemałym wyzwaniem. Najczęściej kierujemy się jego podstawową funkcją, jaką jest ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi jak niska temperatura, wiatr, deszcz. Jednak nie bagatelizujmy całkowicie funkcji estetycznej, jaką z całą pewnością może pełnić płaszcz damski o każdej porze roku. Zwłaszcza wiosną, jesienią i zimą gdy nosimy go systematycznie,a niejednokrotnie niemal cały dzień. W tym czasie jest on naczelnym elementem naszego ubioru, staje się swoistą wizytówką oraz wyrazem naszego stylu. Każdy płaszcz jest w stanie nie tylko urozmaicić stylizację, ale nadać też nietuzinkowego wyglądu przy jednoczesnym ukryciu ewentualnych mankamentów sylwetki.

Z roku na rok, obok klasyki mamy coraz więcej fasonów, rodzajów i krojów eleganckich płaszczy damskich wizytowych. Każde sezony przywodzą nowe trendy. W ofercie naszego sklepu pallium.pl znajdą się zarówno klasyczne płaszcze damskie na każdą porę roku, jak i trendowe płaszcze damskie.

Czytaj dalej

Wyświetlanie 1–12 z 23 wyników